vakifkart.com.tr
vakifkart.com.tr BAŞVURU İŞLEMLERİ

MilPlus Platinum

MilPlus Platinum ile dünyayı keşfedin!

MilPlus Platinum kartınız ile yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız Worldpuan’ları, kartınızın MilPlus özelliği sayesinde 2 kat daha değerli kullanarak uçak bileti satın alabilir, otel veya tur rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Üstelik kartınızdaki Worldpuan’lar, istediğiniz uçak bileti veya otel/tur rezervasyonunu gerçekleştirmek için yeterli değilse kartınızın “Avans Puan” özelliğini kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. MilPlus Seyahat Hizmetlerinden* yararlanmak için; 0850 222 0 724’ü arayarak 2-5’i tuşlamanız yeterlidir.

Ayrıca seyahatleriniz öncesinde ücretsiz lounge hizmeti, ücretsiz seyahat sigortası, yurt dışı alışverişlerinizde indirim ve asistans hizmetleri gibi daha birçok ayrıcalık sizi bekliyor.

* MilPlus Seyahat Hizmetleri hattının çalışma  saatleri, hafta içi uçak bileti işlemleri için 09:00-18:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-17:00 saatleri arasındadır.Cumartesi günü gerçekleştirilecek uçak bileti işlemleri için 09:00-14:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Pazar günü ve Resmi tatil günlerinde MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı hizmet vermemektedir.

Uçak bileti alımlarında 2 kat daha değerli Worldpuan!

MilPlus Platinum kartınız ile yurt içi ve yurt dışı uçak bileti satın alırken Worldpuan’larınız 2 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Böylece dilediğiniz havayoluyla, dilediğiniz yere seyahat edebilirsiniz.

Üstelik Worldpuan’larınız, istediğiniz uçak biletini almaya yeterli değilse uçak biletinizi kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca MilPlus Platinum kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan uçak biletlerinizi cazip taksit imkanları ile de satın alabilirsiniz.

Otel/tur rezervasyonlarında 2 kat daha değerli Worldpuan!

MilPlus Platinum kartınız ile yurt içi/yurt dışı otel ve tur rezervasyonu yaptırırken Worldpuan’larınız 2 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Worldpuan’larınız istediğiniz otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca MilPlus Platinum kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan, otel/tur rezervasyonlarınızı uygun taksit fırsatları ile gerçekleştirebilir, anlaşmalı otellerde/turlarda kartınıza özel indirimli fiyatlarından avantajından faydalanabilirsiniz.

MilPlus Platinum ile uçak bileti alımlarında ve otel/tur rezervasyonlarında Avans Puan özelliği!

MilPlus Platinum kartınızdaki Worldpuan’larınız uçak bileti almaya, otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğinden yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kullanmış olduğunuz Avans Puanları, 1 yıl içerisinde gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kazanacağınız Worldpuan’larla kapatabilirsiniz.

Avans Puan borcunuzun 1 yıl içerisinde kapatılamaması veya kredi kartınızın herhangi bir nedenle kullanıma kapatılması durumunda, kapatılmayan Avans Puan borcunuz 2 ile çarpılarak, hesabınıza borç kaydedilir.

Yeni bir Avans Puan talebiniz için eski Avans Puan bakiyenizin %50’sini kapatmanız gerekmektedir. Ek kart sahipleri Avans Puan özelliğinden yararlanamamaktadır. Ek kartın kazandığı puanlar asıl kart sahibinin kullandığı Avans Puan borcunu kapatmak için kullanılabilecektir.

Avans Puan talep edildiği sırada kartınızın kullanıma açık olması gerekmektedir. Avans Puan özelliğinden faydalanabilmek için işlemlerinizi, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Seyahat Hizmetleri” diyerek MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. VakıfBank, Worldpuan ve Avans Puan kullanım kurallarını ve puan değerlerini belirlemeye ve değiştirmeye yetkilidir.

 Kart türüne göre tek seferde kullanılabilen maksimum Avans Puan değerleri aşağıdaki gibidir.

 

Kart Türü

Kullanılabilen Maksimum Avans Puan Tutarı

MilPlus Platinum

1.800 TL (900 TL Worldpuan)

 

Örnek Avans Puan Hesaplaması

* Aşağıdaki rakamlar örnek olarak verilmiştir.

MilPlus Platinum kartınızdaki Worldpuan tutarının TL karşılığının 75 TL (15.000 Worldpuan) olduğu varsayımı altında,  satın alacağınız uçak bileti bedelinin 300 TL değerinde olması durumunda; kartınızdaki Worldpuan’lar uçak bileti satın alımında 2  kat daha değerli kullanılacağından dolayı, kartınızdaki 75 TL değerindeki Worldpuan, 150 TL değerinde Worldpuan olarak kullanılacaktır.

MilPlus Platinum kartınızdan kullanılacak olan Worldpuan’lar, uçak bilet bedelini (300 TL) karşılamaya yeterli olmadığından, arada eksik kalan tutar kadar Avans Puan kullanılacaktır. Kullanılması gereken Avans Puan tutarı: 300 - 150 = 150 TL olacaktır.

1 yıl içinde kapatmanız gereken Avans Puan tutarı ise, kullandığınız Avans Puan tutarının 1/1,5 'i kadar olacaktır. (150 / 2 = 75 TL)

Avans Puan tutarının 1 yıl içinde kapatılamaması durumunda kartınıza yansıtılacak olan borç tutarı aşağıdaki gibi hesaplanacaktır.

Yukarıdaki örnekte, kapatılması gereken Avans Puan tutarı 75 TL olması gerekirken, bu tutarın sadece 50 TL değerindeki tutarı kapatılmış olsun. Kalan 25 TL’nin 2 katı kartınıza borç olarak yansıtılacaktır. Kartınıza yansıtılacak borç tutarı : 25 x 2 = 50 TL olacaktır.

Genel Kurallar:

 • MilPlus Platinum kartında yer alan Worldpuan’ların kullanılması sureti ile satın alınan biletin kullanılmaması durumunda, kullanılan Worldpuan’ın iadesi yapılmaz.
 • MilPlus Platinum kartında yer alan Worldpuan’ları daha değerli kullanmak sureti ile bilet satın alan ve bu biletini iptal ettiren kart sahiplerine kullanmış oldukları Worldpuan’lar iade edilir. Ancak işlem masrafları müşteriden tahsil edilir.
 • Kart sahipleri kendileri, eşleri, birinci derece yakınları (anne, baba, çocuk, kardeş) için bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl kart sahipleri ek kart için bilet satın alacak ise, bağlı ek kart eşine, birinci derece yakınına (anne, baba, çocuk, kardeş ) ait ise bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl ve ek kart sahiplerinin, 3. kişiler için Worldpuan’larını kullanarak seyahat harcaması yapabilmesi için aynı uçak ve/veya konaklama hizmetini kendilerinin de satın almış olması gerekmektedir.
 • Uçak bileti bedeline havalimanı vergileri dahildir.
 • Uçak biletlerinin düzenlenmesinden sonra talep edilen değişikliklerde, her havayolunun uyguladığı "bilet değişiklik cezası" uygulanır ve bu kapsamda oluşabilecek bilet fiyat farkı ve hizmet bedeli vb. ödemeler kart hamiline aittir.
 • Bilet taleplerinin karşılanması yer durumuna bağlıdır ve düzenlenen tüm uçak biletlerinde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
 • Taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Düzenlenen biletler kart sahibinin e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. Taşıyıcı kuruluşun elektronik bilet uygulaması bulunmuyor ise biletler kart hamilinin belirteceği adrese kurye vasıtası ile teslim edilir.
 • Yolculuk sırasında yaşanabilecek sorunlarda ve kaza durumlarında Banka’nın hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • Uzun/kısa mesafe, ekonomik/business class, tek yön/gidiş - dönüş bilet farkı gözetmeksizin iç hatlar biletlerinde 30 TL, dış hatlar biletlerinde 110 TL tutarında servis ücreti alınır. Servis ücreti, alınan bilet bedellerine dahil edilmektedir.
 • Banka, Milplus Platinum kartların ve alınan hizmetlerin ticari amaçlı kullanımını tespit ettiğinde, Worldpuan’ların değerli kullanımını kısıtlama ve ceza uygulama yetkisine sahiptir.
 • Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile MilPlus Seyahat Hattı üzerinden satın alınan bilet fiyatları arasında fiyat farklılığı gösterebilir. MilPlus Seyahat Hattı üzerinden gerçekleştirilen bilet alım işlemleri, havayolu firmalarının acenteleri veya çağrı merkezleri üzerinden satılan bilet fiyatları üzerinden gerçekleştirilmektedir. MilPlus Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

* VakıfBank kampanya ve katlı puan kullanım koşullarını tek başına değiştirme hakkına sahiptir.


Ücretsiz Havalimanı Lounge Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz öncesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan lounge hizmetinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Lounge Hizmeti Koşulları;

 • Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda Anadolujet “primeclass” Lounge Salonu’nda, dış hatlarda ise Comfort Lounge Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan Plaza Premium Lounge’da hizmet verilmektedir.
 • Lounge hizmetinden yılda toplam 6 defa, aynı gün içinde en fazla 1 defa ücretsiz yararlanılabilmektedir.
 • Lounge hizmetinden sadece VakıfBank MilPlus Platinum sahipleri yararlanabilir.
 • Asıl karta bağlı ek kart MilPlus Platinum ise ücretsiz lounge hizmetinden yararlanabilir. MilPlus Platinum a bağlı diğer ek kartlar bu hizmetten yararlanamaz.
 • Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam hakkından düşer. Ek kart ile asıl kart aynı gün bu hizmetten yararlanamaz.
 • Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam kullanım hakkından düşmektedir.
 • Lounge hizmetinden ücretsiz yararlanmak için VakıfBank MilPlus Platinum kartın son ekstresinin en az 4.000 TL olması gerekmektedir.
 • İndirimli Lounge kullanımından sonra cep telefonuna bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Ayrıca, POS slibinde de bilgilendirme mesajı yer almaktadır.

MilPlus Platinum Mastercard  ile Ücretsiz Yurt dışı Havalimanı Lounge Hizmeti! 

MilPlus Platinum Mastercard kartınız ile yurt dışı seyahatleriniz öncesinde aşağıda yer alan Havalimanlarında bulunan Lounge hizmetlerinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz. Kampanya detayları https://www.mastercard.com.tr//tr-tr/tuketiciler/teklifler-ve-promosyonlar/yolcu-salonlari.html adresinde yer almaktadır. 

Hizmet Verilen Lounge’lar

 • Kiev
 • Tiflis
 • Batum
 • Viyana
 • Moskova
 • Prag

Pandemi Sebebiyle Geçici Olarak Hizmet Verilemeyen Lounge’lar:  

 • St Petersburg
 • Bükreş
 • Moskova

Ücretsiz Rail&Miles CIP Lounge Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda bulunan Rail&Miles CIP Lounge hizmetinden siz ve yanınızdaki bir misafiriniz ile beraber ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Tren yolculuğunuz öncesinde konforlu lounge salonumuzda dinlenebilir, lezzetli ikramlar eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergi ve gazetenizi okuyabilir, TV ve internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası!

MilPlus Platinum kartınız ile, yurt dışında bulunduğunuz sırada yaşanabilecek hastalık veya yaralanma durumlarına karşı, 30.000 Euro'ya kadar olan sağlık harcamalarınızda geçerli ücretsiz seyahat sigortası hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası Koşulları;

 • 1-7 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası yaptıran müşterilerimizin, sigorta  yapıldığı tarihten itibaren 45 gün içinde Sigortasının yapıldığı kredi  kartı ile yurt dışında 1.000 TL değerinde harcama yapması durumunda Seyahat Sigortası bedelinin iadesi yapılacaktır.
 • MilPlus ve Platinum müşterilerimiz bu hizmetten ayda bir defa sadece 1-7 gün olarak ücretsiz yararlanabilmektedir.
 • Müşterilerimiz, seyahat sigortası talebini Şubelerimiz, Çağrı merkezimiz, Mobil veya İnternet Bankacılığımız üzerinden yapabilmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde (09:00 - 17:30) hazırlanmaktadır. Poliçe taleplerinin bu saatler arasında iletilmesi gerekir. Poliçe gönderimleri de aynı saatler içerisinde yapılmaktadır.
 • Poliçe başlangıç saati öğlen 12:00'de başlar, aynı saatte biter. Farklı taleplerin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.
 • Kesilen poliçe müşteriye, talep etmesi durumunda ücretsiz olarak adresine, mail ve/veya faks ile gönderilmektedir.
 • Maksimum sigortalanma yaşı 64’tür.
 • Müşterilerimizin kartlarından 1-7 gün arası  Avrupa Seyahat Sigortası için 5.00 Euro çekim yapılacaktır. (Poliçe kesim tarihindeki TCMB kuru üzerinden TL olarak yansıtılacaktır.) 
 • Yurt dışında 1.000 TL değerinde harcama yapmayan müşterilerimize seyahat sigortası iadesi yansıtılmayacaktır.
 • 8 gün ve üzeri poliçe taleplerinde indirimli fiyatlar geçerlidir. Müşterilerimiz dilerse belirtilen fiyatlarda ücretli olarak poliçe yaptırabilir. (Güncel fiyatlar 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden öğrenilebilir.)
 • 1-7 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası dışında hiçbir poliçe ücretsiz sunulmayacaktır. 

Yurt Dışı Alışverişlerinizde %5 İndirim Fırsatı!

Milplus Platinum kartınız ile, yurt dışında tek seferde yapacağınız her 100 Dolar ve üzeri harcamalarınızda %5 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. 

Kampanya Koşulları:

 • Kampanyaya katılmak için “YURTDISI” yazıp bir boşluk bırakıp kart numarasının son 6 hanesinin SMS ile yurtiçinden 6635’e, yurt dışından 05327526635’e gönderilmesi gerekmektedir.
 • SMS gönderilen ay içinde yapılan işlemlerden ödül kazanılacaktır. İade, iptal işlemleri alışveriş tutarına dahil edilmeyecektir.
 • Nakit çekim, mail order, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişler, kumarhane ve bahis sitelerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kampanya dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tüm Milplus kredi kartlarıyla (ek kartlar dahil) yapılan harcama tutarını içerecektir.
 • Kampanyaya dahil edilecek işlemler, sadece yurt dışında yapılacak alışveriş işlemleridir.
 • Kampanya kapsamında kazanılacak aylık maksimum indirim tutarı 100 TL ile sınırlıdır. Yıllık en fazla 500 TL indirim yansıtılacaktır.
 • İndimler harcama yapılan ayı takip eden ayın 20’sine kadar yansıtılacaktır. 20’sinin hafta sonuna gelmesi durumunda indirimler bir sonraki iş gününde yansıtılacaktır.
 • Hak edilen indirimlerin hesaplanması, ilgili harcamaların bankamıza ulaştığı tarihteki Merkez Bankası Döviz Satış kuru baz alınarak hesaplanacaktır.
 • K.T.C. de yapılan alışverişler yurtiçi sayılmaktadır.
 • Banka kampanyayı bitirme ve şartlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Anlaşmalı Restoranlarda İndirim Ayrıcalığı!

MilPlus Platinum kartınız ile, anlaşmalı seçkin restoranlarda ekstra indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı Restoranlar için tıklayınız.

Anlaşmalı Spor Salonlarında İndirim Ayrıcalığı!

MilPlus Platinum kartınız ile, anlaşmalı spor salonlarında ekstra indirim fırsatını kaçırmayın.

Anlaşmalı Spor Salonları için tıklayınız.  

İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti!

MilPlus kartınız ile, Dry Center, Dry Clean, Dry Most, Dry Can ve DryTurk’te yapacağınız kuru temizleme ödemelerinde %20’ ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli Kuru Temizleme Hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı kuru temizleme için tıklayınız.

İndirimli Çiçek Gönderim Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, www.markacicek.com üzerinden gerçekleştireceğiniz İstanbul içi çiçek ve meyve sepeti gönderimlerinde %20’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli çiçek gönderim hizmetinden yararlanmak için, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Shuttle Hizmeti!

MilPlus  Platinum kartınız ile, Transfer Plus, Tr Driver ve Ekar Global gibi birçok shutlle firmasından %15-30 arasındaki indirim oralarında yararlanabilirsiniz.

İndirimli shuttle hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Araç Kiralama Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, Avis, Enterprise , Zeplin ve Grs firmalarından yapacağınız araç kiralamalarında %50’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli araç kiralama hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Checkup Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, indirimli checkup hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İndirimli checkup hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

 

VakıfBank Worldcard
Taraftar
Platinum Plus
MilPlus
MilPlus Platinum

MilPlus Platinum ile dünyayı keşfedin!

MilPlus Platinum kartınız ile yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız Worldpuan’ları, kartınızın MilPlus özelliği sayesinde 2 kat daha değerli kullanarak uçak bileti satın alabilir, otel veya tur rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Üstelik kartınızdaki Worldpuan’lar, istediğiniz uçak bileti veya otel/tur rezervasyonunu gerçekleştirmek için yeterli değilse kartınızın “Avans Puan” özelliğini kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. MilPlus Seyahat Hizmetlerinden* yararlanmak için; 0850 222 0 724’ü arayarak 2-5’i tuşlamanız yeterlidir.

Ayrıca seyahatleriniz öncesinde ücretsiz lounge hizmeti, ücretsiz seyahat sigortası, yurt dışı alışverişlerinizde indirim ve asistans hizmetleri gibi daha birçok ayrıcalık sizi bekliyor.

* MilPlus Seyahat Hizmetleri hattının çalışma  saatleri, hafta içi uçak bileti işlemleri için 09:00-18:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-17:00 saatleri arasındadır.Cumartesi günü gerçekleştirilecek uçak bileti işlemleri için 09:00-14:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Pazar günü ve Resmi tatil günlerinde MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı hizmet vermemektedir.

Uçak bileti alımlarında 2 kat daha değerli Worldpuan!

MilPlus Platinum kartınız ile yurt içi ve yurt dışı uçak bileti satın alırken Worldpuan’larınız 2 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Böylece dilediğiniz havayoluyla, dilediğiniz yere seyahat edebilirsiniz.

Üstelik Worldpuan’larınız, istediğiniz uçak biletini almaya yeterli değilse uçak biletinizi kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca MilPlus Platinum kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan uçak biletlerinizi cazip taksit imkanları ile de satın alabilirsiniz.

Otel/tur rezervasyonlarında 2 kat daha değerli Worldpuan!

MilPlus Platinum kartınız ile yurt içi/yurt dışı otel ve tur rezervasyonu yaptırırken Worldpuan’larınız 2 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Worldpuan’larınız istediğiniz otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca MilPlus Platinum kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan, otel/tur rezervasyonlarınızı uygun taksit fırsatları ile gerçekleştirebilir, anlaşmalı otellerde/turlarda kartınıza özel indirimli fiyatlarından avantajından faydalanabilirsiniz.

MilPlus Platinum ile uçak bileti alımlarında ve otel/tur rezervasyonlarında Avans Puan özelliği!

MilPlus Platinum kartınızdaki Worldpuan’larınız uçak bileti almaya, otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğinden yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kullanmış olduğunuz Avans Puanları, 1 yıl içerisinde gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kazanacağınız Worldpuan’larla kapatabilirsiniz.

Avans Puan borcunuzun 1 yıl içerisinde kapatılamaması veya kredi kartınızın herhangi bir nedenle kullanıma kapatılması durumunda, kapatılmayan Avans Puan borcunuz 2 ile çarpılarak, hesabınıza borç kaydedilir.

Yeni bir Avans Puan talebiniz için eski Avans Puan bakiyenizin %50’sini kapatmanız gerekmektedir. Ek kart sahipleri Avans Puan özelliğinden yararlanamamaktadır. Ek kartın kazandığı puanlar asıl kart sahibinin kullandığı Avans Puan borcunu kapatmak için kullanılabilecektir.

Avans Puan talep edildiği sırada kartınızın kullanıma açık olması gerekmektedir. Avans Puan özelliğinden faydalanabilmek için işlemlerinizi, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Seyahat Hizmetleri” diyerek MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. VakıfBank, Worldpuan ve Avans Puan kullanım kurallarını ve puan değerlerini belirlemeye ve değiştirmeye yetkilidir.

 Kart türüne göre tek seferde kullanılabilen maksimum Avans Puan değerleri aşağıdaki gibidir.

 

Kart Türü

Kullanılabilen Maksimum Avans Puan Tutarı

MilPlus Platinum

1.800 TL (900 TL Worldpuan)

 

Örnek Avans Puan Hesaplaması

* Aşağıdaki rakamlar örnek olarak verilmiştir.

MilPlus Platinum kartınızdaki Worldpuan tutarının TL karşılığının 75 TL (15.000 Worldpuan) olduğu varsayımı altında,  satın alacağınız uçak bileti bedelinin 300 TL değerinde olması durumunda; kartınızdaki Worldpuan’lar uçak bileti satın alımında 2  kat daha değerli kullanılacağından dolayı, kartınızdaki 75 TL değerindeki Worldpuan, 150 TL değerinde Worldpuan olarak kullanılacaktır.

MilPlus Platinum kartınızdan kullanılacak olan Worldpuan’lar, uçak bilet bedelini (300 TL) karşılamaya yeterli olmadığından, arada eksik kalan tutar kadar Avans Puan kullanılacaktır. Kullanılması gereken Avans Puan tutarı: 300 - 150 = 150 TL olacaktır.

1 yıl içinde kapatmanız gereken Avans Puan tutarı ise, kullandığınız Avans Puan tutarının 1/1,5 'i kadar olacaktır. (150 / 2 = 75 TL)

Avans Puan tutarının 1 yıl içinde kapatılamaması durumunda kartınıza yansıtılacak olan borç tutarı aşağıdaki gibi hesaplanacaktır.

Yukarıdaki örnekte, kapatılması gereken Avans Puan tutarı 75 TL olması gerekirken, bu tutarın sadece 50 TL değerindeki tutarı kapatılmış olsun. Kalan 25 TL’nin 2 katı kartınıza borç olarak yansıtılacaktır. Kartınıza yansıtılacak borç tutarı : 25 x 2 = 50 TL olacaktır.

Genel Kurallar:

 • MilPlus Platinum kartında yer alan Worldpuan’ların kullanılması sureti ile satın alınan biletin kullanılmaması durumunda, kullanılan Worldpuan’ın iadesi yapılmaz.
 • MilPlus Platinum kartında yer alan Worldpuan’ları daha değerli kullanmak sureti ile bilet satın alan ve bu biletini iptal ettiren kart sahiplerine kullanmış oldukları Worldpuan’lar iade edilir. Ancak işlem masrafları müşteriden tahsil edilir.
 • Kart sahipleri kendileri, eşleri, birinci derece yakınları (anne, baba, çocuk, kardeş) için bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl kart sahipleri ek kart için bilet satın alacak ise, bağlı ek kart eşine, birinci derece yakınına (anne, baba, çocuk, kardeş ) ait ise bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl ve ek kart sahiplerinin, 3. kişiler için Worldpuan’larını kullanarak seyahat harcaması yapabilmesi için aynı uçak ve/veya konaklama hizmetini kendilerinin de satın almış olması gerekmektedir.
 • Uçak bileti bedeline havalimanı vergileri dahildir.
 • Uçak biletlerinin düzenlenmesinden sonra talep edilen değişikliklerde, her havayolunun uyguladığı "bilet değişiklik cezası" uygulanır ve bu kapsamda oluşabilecek bilet fiyat farkı ve hizmet bedeli vb. ödemeler kart hamiline aittir.
 • Bilet taleplerinin karşılanması yer durumuna bağlıdır ve düzenlenen tüm uçak biletlerinde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
 • Taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Düzenlenen biletler kart sahibinin e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. Taşıyıcı kuruluşun elektronik bilet uygulaması bulunmuyor ise biletler kart hamilinin belirteceği adrese kurye vasıtası ile teslim edilir.
 • Yolculuk sırasında yaşanabilecek sorunlarda ve kaza durumlarında Banka’nın hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • Uzun/kısa mesafe, ekonomik/business class, tek yön/gidiş - dönüş bilet farkı gözetmeksizin iç hatlar biletlerinde 30 TL, dış hatlar biletlerinde 110 TL tutarında servis ücreti alınır. Servis ücreti, alınan bilet bedellerine dahil edilmektedir.
 • Banka, Milplus Platinum kartların ve alınan hizmetlerin ticari amaçlı kullanımını tespit ettiğinde, Worldpuan’ların değerli kullanımını kısıtlama ve ceza uygulama yetkisine sahiptir.
 • Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile MilPlus Seyahat Hattı üzerinden satın alınan bilet fiyatları arasında fiyat farklılığı gösterebilir. MilPlus Seyahat Hattı üzerinden gerçekleştirilen bilet alım işlemleri, havayolu firmalarının acenteleri veya çağrı merkezleri üzerinden satılan bilet fiyatları üzerinden gerçekleştirilmektedir. MilPlus Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

* VakıfBank kampanya ve katlı puan kullanım koşullarını tek başına değiştirme hakkına sahiptir.


Ücretsiz Havalimanı Lounge Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz öncesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan lounge hizmetinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Lounge Hizmeti Koşulları;

 • Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda Anadolujet “primeclass” Lounge Salonu’nda, dış hatlarda ise Comfort Lounge Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan Plaza Premium Lounge’da hizmet verilmektedir.
 • Lounge hizmetinden yılda toplam 6 defa, aynı gün içinde en fazla 1 defa ücretsiz yararlanılabilmektedir.
 • Lounge hizmetinden sadece VakıfBank MilPlus Platinum sahipleri yararlanabilir.
 • Asıl karta bağlı ek kart MilPlus Platinum ise ücretsiz lounge hizmetinden yararlanabilir. MilPlus Platinum a bağlı diğer ek kartlar bu hizmetten yararlanamaz.
 • Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam hakkından düşer. Ek kart ile asıl kart aynı gün bu hizmetten yararlanamaz.
 • Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam kullanım hakkından düşmektedir.
 • Lounge hizmetinden ücretsiz yararlanmak için VakıfBank MilPlus Platinum kartın son ekstresinin en az 4.000 TL olması gerekmektedir.
 • İndirimli Lounge kullanımından sonra cep telefonuna bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Ayrıca, POS slibinde de bilgilendirme mesajı yer almaktadır.

MilPlus Platinum Mastercard  ile Ücretsiz Yurt dışı Havalimanı Lounge Hizmeti! 

MilPlus Platinum Mastercard kartınız ile yurt dışı seyahatleriniz öncesinde aşağıda yer alan Havalimanlarında bulunan Lounge hizmetlerinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz. Kampanya detayları https://www.mastercard.com.tr//tr-tr/tuketiciler/teklifler-ve-promosyonlar/yolcu-salonlari.html adresinde yer almaktadır. 

Hizmet Verilen Lounge’lar

 • Kiev
 • Tiflis
 • Batum
 • Viyana
 • Moskova
 • Prag

Pandemi Sebebiyle Geçici Olarak Hizmet Verilemeyen Lounge’lar:  

 • St Petersburg
 • Bükreş
 • Moskova

Ücretsiz Rail&Miles CIP Lounge Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda bulunan Rail&Miles CIP Lounge hizmetinden siz ve yanınızdaki bir misafiriniz ile beraber ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Tren yolculuğunuz öncesinde konforlu lounge salonumuzda dinlenebilir, lezzetli ikramlar eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergi ve gazetenizi okuyabilir, TV ve internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası!

MilPlus Platinum kartınız ile, yurt dışında bulunduğunuz sırada yaşanabilecek hastalık veya yaralanma durumlarına karşı, 30.000 Euro'ya kadar olan sağlık harcamalarınızda geçerli ücretsiz seyahat sigortası hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası Koşulları;

 • 1-7 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası yaptıran müşterilerimizin, sigorta  yapıldığı tarihten itibaren 45 gün içinde Sigortasının yapıldığı kredi  kartı ile yurt dışında 1.000 TL değerinde harcama yapması durumunda Seyahat Sigortası bedelinin iadesi yapılacaktır.
 • MilPlus ve Platinum müşterilerimiz bu hizmetten ayda bir defa sadece 1-7 gün olarak ücretsiz yararlanabilmektedir.
 • Müşterilerimiz, seyahat sigortası talebini Şubelerimiz, Çağrı merkezimiz, Mobil veya İnternet Bankacılığımız üzerinden yapabilmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde (09:00 - 17:30) hazırlanmaktadır. Poliçe taleplerinin bu saatler arasında iletilmesi gerekir. Poliçe gönderimleri de aynı saatler içerisinde yapılmaktadır.
 • Poliçe başlangıç saati öğlen 12:00'de başlar, aynı saatte biter. Farklı taleplerin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.
 • Kesilen poliçe müşteriye, talep etmesi durumunda ücretsiz olarak adresine, mail ve/veya faks ile gönderilmektedir.
 • Maksimum sigortalanma yaşı 64’tür.
 • Müşterilerimizin kartlarından 1-7 gün arası  Avrupa Seyahat Sigortası için 5.00 Euro çekim yapılacaktır. (Poliçe kesim tarihindeki TCMB kuru üzerinden TL olarak yansıtılacaktır.) 
 • Yurt dışında 1.000 TL değerinde harcama yapmayan müşterilerimize seyahat sigortası iadesi yansıtılmayacaktır.
 • 8 gün ve üzeri poliçe taleplerinde indirimli fiyatlar geçerlidir. Müşterilerimiz dilerse belirtilen fiyatlarda ücretli olarak poliçe yaptırabilir. (Güncel fiyatlar 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden öğrenilebilir.)
 • 1-7 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası dışında hiçbir poliçe ücretsiz sunulmayacaktır. 

Yurt Dışı Alışverişlerinizde %5 İndirim Fırsatı!

Milplus Platinum kartınız ile, yurt dışında tek seferde yapacağınız her 100 Dolar ve üzeri harcamalarınızda %5 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. 

Kampanya Koşulları:

 • Kampanyaya katılmak için “YURTDISI” yazıp bir boşluk bırakıp kart numarasının son 6 hanesinin SMS ile yurtiçinden 6635’e, yurt dışından 05327526635’e gönderilmesi gerekmektedir.
 • SMS gönderilen ay içinde yapılan işlemlerden ödül kazanılacaktır. İade, iptal işlemleri alışveriş tutarına dahil edilmeyecektir.
 • Nakit çekim, mail order, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişler, kumarhane ve bahis sitelerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kampanya dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tüm Milplus kredi kartlarıyla (ek kartlar dahil) yapılan harcama tutarını içerecektir.
 • Kampanyaya dahil edilecek işlemler, sadece yurt dışında yapılacak alışveriş işlemleridir.
 • Kampanya kapsamında kazanılacak aylık maksimum indirim tutarı 100 TL ile sınırlıdır. Yıllık en fazla 500 TL indirim yansıtılacaktır.
 • İndimler harcama yapılan ayı takip eden ayın 20’sine kadar yansıtılacaktır. 20’sinin hafta sonuna gelmesi durumunda indirimler bir sonraki iş gününde yansıtılacaktır.
 • Hak edilen indirimlerin hesaplanması, ilgili harcamaların bankamıza ulaştığı tarihteki Merkez Bankası Döviz Satış kuru baz alınarak hesaplanacaktır.
 • K.T.C. de yapılan alışverişler yurtiçi sayılmaktadır.
 • Banka kampanyayı bitirme ve şartlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Anlaşmalı Restoranlarda İndirim Ayrıcalığı!

MilPlus Platinum kartınız ile, anlaşmalı seçkin restoranlarda ekstra indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı Restoranlar için tıklayınız.

Anlaşmalı Spor Salonlarında İndirim Ayrıcalığı!

MilPlus Platinum kartınız ile, anlaşmalı spor salonlarında ekstra indirim fırsatını kaçırmayın.

Anlaşmalı Spor Salonları için tıklayınız.  

İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti!

MilPlus kartınız ile, Dry Center, Dry Clean, Dry Most, Dry Can ve DryTurk’te yapacağınız kuru temizleme ödemelerinde %20’ ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli Kuru Temizleme Hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı kuru temizleme için tıklayınız.

İndirimli Çiçek Gönderim Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, www.markacicek.com üzerinden gerçekleştireceğiniz İstanbul içi çiçek ve meyve sepeti gönderimlerinde %20’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli çiçek gönderim hizmetinden yararlanmak için, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Shuttle Hizmeti!

MilPlus  Platinum kartınız ile, Transfer Plus, Tr Driver ve Ekar Global gibi birçok shutlle firmasından %15-30 arasındaki indirim oralarında yararlanabilirsiniz.

İndirimli shuttle hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Araç Kiralama Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, Avis, Enterprise , Zeplin ve Grs firmalarından yapacağınız araç kiralamalarında %50’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli araç kiralama hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Checkup Hizmeti!

MilPlus Platinum kartınız ile, indirimli checkup hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İndirimli checkup hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

 

Rail&Miles
Like Card
Ortak Markalı
Ticari
Bankomat
Fenerbahçe Taraftar Kartlar
Kartınıza Özel Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Kartınıza Özel Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
VakıfBank Web Siteleri
© 2015 VakıfBank
Bizi Takip Edin:
Bizi Takip Edin:
© 2015 VakıfBank