Platinum Kart

%50 İndirimli Havalimanı Lounge Hizmeti

Yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz VakıfBank Platinum ile artık daha keyifli. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan konforlu lounge salonlarımızda uçuş anına kadar keyifli ve konforlu anlar yaşayabilir, lezzetli yiyecek ve içecek ikramlarımızdan %50 indirimle faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken girişte VakıfBank Platinum Kartınızı göstermek.

Genel şartlar ve koşullar:

 • Esenboğa Havalimanı iç hatlarda Anadolujet “primeclass” Lounge Salonu’nda, dış hatlarda ise Comfort Lounge Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlarda ise LGM CIP Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Lounge hizmetinden yılda toplam 6 defa indirimli yararlanabilirsiniz. Aynı gün içinde 1 defa indirimli yararlanabilirsiniz.
 • Lounge hizmetinden sadece Platinum sahipleri yararlanabilir. Asıl karta bağlı ek kart Platinum ise indirimli lounge hizmetinden yararlanabilir. Platinum'a bağlı diğer ek kartlar bu hizmetten yararlanamaz. Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam hakkından düşer. Ek kart ile asıl kart aynı gün bu hizmetten yararlanamaz.
 • Lounge salonuna girişte takip amaçlı kartınızdan 50 TL çekim yapılacak, kartınıza ilk ekstrenizde 25 TL iade edilecektir.
 • Lounge hizmetinden indirimli faydalanabilmeniz için Platinum kartınızın son ekstresinin 1000 TL’den düşük olmaması gerekmektedir.
 • İndirimli Lounge kullanımından sonra müşterimizin cep telefonuna bilgilendirme sms’i gönderilmektedir. Ayrıca slipte de bilgilendirme mesajı bulunmaktadır.

Ücretsiz Tren Garı Lounge Hizmeti

VakıfBank Platinum ile Ankara, Eskişehir ve Konya Garı'nda bulunan Rail&Miles CIP Lounge salonundan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Üstelik yanınızda getireceğiniz bir kişi de bizim misafirimiz. Yolculuk öncesinde konforlu lounge salonumuzda dinlenebilir, lezzetli ikramlar eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergi ve gazetenizi okuyabilir, TV ve internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kullanım gününe ait tren bileti ödemenizi VakıfBank Platinum ile yapmak.

Ücretsiz Seyahat Sigortası

Yurt dışında bulunduğunuz sırada hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda 30.000 Euro'ya kadarki sağlık harcamalarınız VakıfBank Platinum ile ücretsiz olarak karşılanıyor. Üstelik sadece tedavi veya hastane ücretleriniz değil, aynı zamanda hastanede yatış süresi içinde kullanılan ilaç masraflarınız da sigorta dâhilinde.

 • Seyahat programının 1-7 şer günlük bildirimler şeklinde iletilmesi gerekmektedir.
 • VakıfBank Platinum müşterilerimiz bu hizmetten sınırsız olarak yararlanacaktır.
 • Müşteri, seyahat sigortası talebini sadece 444 0 724 üzerinden yapabilmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde (09:00 - 17:30) hazırlanmaktadır. Poliçe taleplerinin bu saatler arasında iletilmesi gerekmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde hazırlanmak ve müşteriye gönderilmektedir.
 • Müşterilerimiz aynı gün içinde ücretsiz seyahat sigortasından sınırsız yararlanabilmektedir.
 • Poliçe başlangıç saati, standart olarak 12:00'da başlayıp, aynı saatte bitmektedir. Farklı taleplerin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.
 • Dilerseniz adınıza kesilen poliçe tarafınıza ücretsiz olarak mail ve/veya faks ile gönderilebilecektir.
 • Maksimum sigortalanma yaşı 64’tür.

Yurt Dışı Alışveriş Ayrıcalıkları

 • Yurt dışında tek seferde yapacağınız her 100 $ ve üzeri harcamalarınızda %5 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.
 • Kampanyaya katılmak için “YURTDISI” yazıp bir boşluk bırakıp kart numarasının son 6 hanesinin SMS ile yurtiçinden 6635’e, yurt dışından 05327526635’e gönderilmesi gerekmektedir.
 • SMS gönderilen ay içinde yapılan işlemlerden ödül kazanılacaktır. İade, iptal işlemleri alışveriş tutarına dahil edilmeyecektir.
 • Nakit çekim, mail order, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişler, kumarhane ve bahis sitelerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kampanya dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tüm VakıfBank Platinum kartlarıyla (ek kartlar dahil) yapılan harcama tutarını içerecektir.
 • Kampanyaya dahil edilecek işlemler, sadece yurt dışında yapılacak Kampanya kapsamında kazanılacak aylık max. hediye indirim tutarı 50 TL ile sınırlıdır. Yıllık en fazla 300 TL indirim yansıtılacaktır.
 • İndirimler her ayın 10’unda yansıtılacaktır. 10’u hafta sonuna gelmesi durumunda indirimler bir sonraki iş gününde yansıtılacaktır.
 • Hak edilen indirimlerin hesaplanması, ilgili harcamaların bankamıza ulaştığı tarihteki Merkez Bankası Döviz Satış kuru baz alınarak hesaplanacaktır.
 • K.K.T.C. de yapılan alışverişler yurtiçi sayılmaktadır.
 • Banka kampanyayı bitirme ve şartlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yurt Dışı Öteleme

VakıfBank Platinum ile yurt dışında yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerinizi 3 aya kadar ücretsiz ve faizsiz öteleyebilirsiniz. Bu uygulamadan faydalanmak için 444 0 724 Telefon Bankacılığı’nı aramanız yeterlidir.

 • Ek kart veya asıl kart ile yapılan alışverişler ayrı ayrı ertelenebilir. Aynı dönemde aynı karta ait birden fazla işlem ertelenebilir.
 • Erteleme özelliğinden yararlanabilmek için kart sahiplerinin mutlaka hesap kesim tarihinden önce, alışveriş erteleme talebini 444 07 24 Telefon Bankacılığı'na iletmesi gerekir. (İlgili peşin işlemin, dönem içi işlemlerde yer alması ve ekstrenin kesilmemiş olması gerekmektedir.)
 • Dolar ekstrelerde, erteleme yapılmak istenen günün Merkez Bankası Döviz Satış kurunun %2 fazlası ile TL'ye çevrilir ve ertelendiği tarihteki ekstreye yansıtılır.
 • Öteleme işleminin ardından müşteri limitinin aşılmaması gerekmektedir.
 • Müşterimizin erteleme özelliğinden faydalanabilmesi için kartlarının açık statüsünde olması gerekmektedir. 1 dönem üzeri gecikme statüsünde olan müşteriler uygulama kapsamı dışında bırakılmıştır. İdari veya kanuni takibe alınmış bir müşteri hizmetten faydalanamaz.
 • Akaryakıt, Market ve AVM, Döviz & Kuyumculuk, Kumarhane & İçkili Yerler, Telekomünikasyon sektörlerinde yapılan işlemler ertelenemeyecektir.
 • Öteleme işlemi 5000 TL'ye kadar olan işlemlerde geçerlidir.

Alışverişin keyfini çıkarın

World dünyasının ayrıcalıklarını yaşayın

VakıfBank Platinum ile, VakıfBank ve World Üye İşyerleri’nde sunulan Worldpuan ve taksit gibi tüm fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Üstelik dönemsel kampanyalar ile ekstra Worldpuan kazanma ve farklı taksit imkânlarından faydalanma ayrıcalığı da sizi bekliyor.

Alışverişlerinizden Worldpuan kazanın

VakıfBank Platinum ile World ve VakıfBank Üye İşyerleri’nde yaptığınız alışverişlerinizden Worldpuan kazanabilir, kazandığınız Worldpuanları, World ve VakıfBank Üye İşyerleri’ndeki alışverişlerinizde harcayabilirsiniz.

Geniş üye işyeri seçeneği ve taksit fırsatlarından yararlanın

VakıfBank Platinum ile World ve VakıfBank Üye İşyerleri’nde sunulan taksitli ödeme fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik dönemsel kampanyalar, ek taksit ve taksit erteleme gibi imkânlardan faydalanabilir, “Joker Vadaa” tercihleriyle de alışverişin keyfini arttırabilirsiniz.

PeşineTaksit

VakıfBank Platinum ile yapacağınız peşin alışverişlerinizi PeşineTaksit özelliği ile kolayca taksitlendirebilir, harcamalarınızda ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. TL ekstrenizde yer alan peşin alışverişlerinizi, kart limitiniz dahilinde hesap kesim tarihinden önce 444 0 724’ü arayarak taksitlendirebilirsiniz.

Detay bilgi için tıklayınız.

NakiteTaksit

Nakite ihtiyaç duyduğunuz her an VakıfBank Platinum ile nakit ihtiyacınızı kısa sürede ve kolayca giderebilirsiniz. Taksitli nakit avans hizmeti sayesinde 9 aya varan taksit imkânıyla ödemelerinizde kolaylık ve tasarruf sağlayabilirsiniz.

Taksitli nakit avans işlemlerinizi; Bankamız ATM'lerinden ve Şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Detay bilgi için tıklayınız.

Sözünle Kazan

444 0 724’ü arayarak, yıl boyunca aylık 1.000 TL tutarında harcama sözü verin, ekstrenizde 75 TL indirim kazanın.*

Detay bilgi için tıklayınız.

Kartınızla yaşamınızı kolaylaştırın

İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti

VakıfBank Platinum ile Dry Center dan alacağınız kuru temizleme hizmetinde %25 indirim, üstelik İstanbul içi kapıdan kapıya ücretsiz teslim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Dry Center fiyat listesi için tıklayınız.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-6’yı tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Deniz Taksi

İstanbul ili için yapacağınız taleplerde Deniz Taksi hizmetini %10 indirimli olarak kullanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-6’yı tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Çiçek Sepeti

www.ciceksepeti.com ve www.frutation.com.tr adreslerinden İstanbul ili için çiçek veya meyve sepeti gönderimlerinde (pasta hariç) %20 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-6’yı tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Motovale

İstanbul, Bodrum ve Çeşme’de MotoVale hizmetinden %20 fırsatından yararlanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-6’yı tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli YOYO Üyeliği

69 TL olan YOYO yıllık üyelik bedelini, 19 TL olarak ödeme fırsatından yararlanabilirsiniz. Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-6’yı tuşlamanız yeterlidir.

Profesyonel Şoför Hizmeti

Arabanızı kullanamayacağınız ya da kullanmak istemediğiniz durumlarda profesyonel şoför hizmetinden yaralanabilirsiniz. 444 0 724’ü arayarak şoför kiralama hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, gerekli organizasyonun yapılmasını talep edebilirsiniz.

Sanal Alışveriş Limiti Uygulaması Nedir?

Sanal karta gereksinim duymaksızın, internet ve telefon üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde –kart limitiniz dâhilinde- ayrıca belirleyeceğiniz sanal limitinizi kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu limiti 444 0 724 Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı üzerinden değiştirebilirsiniz. Belirlediğiniz sanal limit dâhilinde, bağlı ek kartlarınız için de ayrı ayrı sanal limit tanımlayabilirsiniz. İnternet ve telefon üzerinden yapacağınız alışverişleriniz, belirlediğiniz sanal limitten düşülecektir.

Alışverişleriniz Artık Daha Hızlı

VakıfBank Platinum ile temassız özelliği ile 50 TL ve altındaki işlemlerinizi logolu üye işyerlerindeki temassız okuyuculara göstererek anında gerçekleştirin, hızlı alışverişin keyfini yaşayın.

Cemile Sultan Korusu'nda %10 İndirim

Cemile Sultan Korusu’nda yer alan Koru Restoran, Hünkar Köşk, Sultan Köşk ve diğer tüm restoranlarda VakıfBank Platinum kartımıza özel %10 indirim verilmektedir.