Platinum Kart

World Fırsatları

VakıfBank Platinum’la, VakıfBank ve World üye işyerlerinde sunulan Worldpuan ve taksit gibi tüm fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Üstelik dönemsel kampanyalar ile ekstra Worldpuan kazanma ve farklı taksit imkânlarından faydalanma ayrıcalığı da sizi bekliyor.

VakıfBank Platinum’la World ve VakıfBank Üye İşyerlerinde yaptığınız alışverişlerin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki diğer banka üye işyerlerindeki alışverişlerinizden de Worldpuan kazanabilir, kazandığınız Worldpuanları, World ve VakıfBank Üye İşyerlerindeki alışverişlerinizde harcayabilir ya da MilPlus'la seyahatlerinizde uçak bileti alarak kullanabilirsiniz.

Worldpuanlarınızı; hesap özetinizden, İnternet Bankacılığı'ndan, 444 0 724’ten, satış belgenizden veya Bankomat ve ParaBankomat'larımızdan öğrenebilirsiniz.

Peşine Taksit

VakıfBank Platinum ile yapacağınız peşin alışverişlerinizi 9 aya kadar taksitlendirin, harcamalarınızda ödeme kolaylığı sağlayın. TL ekstrenizde yer alan peşin alışverişlerinizi, hesap kesim tarihinden önce uygun faiz oranları ile anında taksitlendirebilirsiniz. PeşineTaksit özelliğinden 444 0 724 Telefon Bankacılığı'nı arayarak kolayca yararlanabilirsiniz.

Detay bilgi için tıklayınız.

Nakite Taksit

Nakite ihtiyaç duyduğunuz her an VakıfBank Platinum ile nakit ihtiyacınızı kısa sürede ve kolayca giderebilirsiniz. Taksitli nakit avans hizmeti sayesinde 9 aya varan taksit imkânıyla ödemelerinizde kolaylık ve tasarruf sağlayabilirsiniz.

Taksitli nakit avans işlemlerinizi; Bankamız ATM'lerinden ve Şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Detay bilgi için tıklayınız.

Ücretsiz Havalimanı Lounge Hizmeti

Yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz VakıfBank Platinum ile artık daha keyifli. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Esenboğa Havalimanı  iç ve dış hatlarda bulunan konforlu lounge salonlarımızda uçuş anına kadar keyifli ve konforlu anlar yaşayabilir, lezzetli yiyecek ve içecek ikramlarımızdan ücretsiz faydalanabilirsiniz.Tek yapmanız gereken girişte VakıfBank Platinum’u göstermek.

**12 Haziran 2014 tarihinden itibaren ücretsiz lounge hizmetinden yanınızda getireceğiniz misafiriniz yararlanamayacaktır.

Genel şartlar ve koşullar:

 • Esenboğa Havalimanı iç hatlarda Anadolujet “primeclass” Lounge Salonu’nda, dış hatlarda ise Comfort Lounge Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlarda ise LGM CIP Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Lounge hizmetinden yılda toplam 6 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz. Aynı gün içinde 1 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • Lounge hizmetinden sadece Platinum sahipleri yararlanabilir. Asıl karta bağlı ek kart Platinum ise ücretsiz lounge hizmetinden yararlanabilir. Platinuma bağlı diğer ek kartlar bu hizmetten yararlanamaz. Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam hakkından düşer.
 • Lounge salonuna girişte takip amaçlı kartınızdan 50 TL çekim yapılacak, kartınıza ilk ekstrenizde tekrar iade edilecektir.
 • Lounge hizmetinden ücretsiz faydalanabilmeniz için VakıfBank Platinum kartınızın son ekstresi 1000 TL’den düşük olmaması gerekmektedir.

Ücretsiz Tren Garı Lounge Hizmeti

VakıfBank Platinum Kartınız ile Ankara Garı'nda bulunan Rail&Miles CIP Lounge salonundan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Üstelik yanınızda getireceğiniz bir kişi de bizim misafirimiz. Yolculuk öncesinde konforlu lounge salonumuzda dinlenebilir, lezzetli ikramlar eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergi ve gazetenizi okuyabilir, TV ve internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kullanım gününe ait tren bileti ödemenizi VakıfBank Platinum Kart’ınız ile yapmak.

Ücretsiz Seyahat Sigortası

Yurt dışında bulunduğunuz sırada hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda 30.000 Euro'ya kadarki sağlık harcamalarınız MilPlus Platinum ile ücretsiz olarak karşılanıyor. Üstelik sadece tedavi veya hastane ücretleriniz değil, aynı zamanda hastanede yatış süresi içinde kullanılan ilaç masraflarınız da sigorta dâhilinde.

Genel şartlar ve koşullar:

 • Platinum müşterilerimiz bu hizmetten sınırsız olarak yararlanacaktır.
 • Seyahat sigortası talebi sadece 444 0 724 üzerinden yapabilmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde (09:00 - 17:30) hazırlanmaktadır. Poliçe taleplerinin bu saatler arasında iletilmesi gerekmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde hazırlanıp gönderilmektedir.
 • Aynı gün içinde ücretsiz seyahat sigortasından sınırsız yararlanılabilmektedir.
 • Poliçe başlangıç saati, standart olarak 12:00'da başlayıp, aynı saatte bitmektedir. Farklı taleplerin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.
 • Dilerseniz adınıza kesilen poliçe tarafınıza ücretsiz olarak mail ve/veya faks ile gönderilebilecektir.
 • Maksimum sigortalanma yaşı 64’tür.

Yurt Dışı Alışveriş Ayrıcalıkları

 • Yurt dışında tek seferde yapacağınız her 100 $ ve üzeri harcamalarınızda %5 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.
 • Kampanyaya katılmak için “YURTDISI” yazıp bir boşluk bırakıp kart numarasının son 6 hanesinin SMS ile yurtiçinden 6635’e, yurtdışından 05327526635’e gönderilmesi gerekmektedir.
 • SMS gönderilen ay içinde yapılan işlemlerden ödül kazanılacaktır. İade, iptal işlemleri alışveriş tutarına dahil edilmeyecektir.
 • Nakit çekim, mail order, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişler, kumarhane ve bahis sitelerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kampanya dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tüm Platinum kredi kartlarıyla (ek kartlar dahil) yapılan harcama tutarını içerecektir.
 • Kampanyaya dahil edilecek işlemler, sadece yurt dışında yapılacak alışveriş işlemleridir.
 • Kampanya kapsamında kazanılacak aylık max. hediye indirim tutarı 50 TL ile sınırlıdır. Yıllık en fazla 300 TL indirim yansıtılacaktır.
 • İndirimler her ayın 10’unda yansıtılacaktır. 10’u hafta sonuna gelmesi durumunda indirimler bir sonraki iş gününde yansıtılacaktır.
 • Hak edilen indirimlerin hesaplanması, ilgili harcamaların bankamıza ulaştığı tarihteki Merkez Bankası Döviz Satış kuru baz alınarak hesaplanacaktır.
 • K.K.T.C. de yapılan alışverişler yurtiçi sayılmaktadır.
 • Banka kampanyayı bitirme ve şartlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yurt Dışı Öteleme Kampanyası

VakıfBank Platinum ve VakıfBank Platinum-Özel Bankacılık ile yurtdışında yapılacak 100 TL ve üzeri harcamalarda 3 aya kadar faizsiz ve ücretsiz öteleme yapılacaktır. Bu uygulamadan faydalanmak için 444 0 724 Telefon Bankacılığı’nı aramanız yeterlidir.

VIP Transfer-Shuttle Hizmeti

Organizasyon hizmeti sağlanmaktadır.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-5-1’i tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Araç Kiralama

VakıfBank Platinum ile AVIS'ten kiralayacağınız tüm araçlarda anında %25 indirim, %3 Worldpuan veya 5 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. Üstelik dönemsel kampanyalarla size özel araçlarda ekstra indirim kazanma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Kampanya yurtdışı kiralamalarda geçerli değildir.

Fırsattan yararlanmak için tıklayınız.

İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti

VakıfBank Platinum ile Dry Center dan alacağınız kuru temizleme hizmetinde %25 indirim, üstelik İstanbul içi kapıdan kapıya ücretsiz teslim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Dry Center fiyat listesi için tıklayınız.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-5-1’i tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Diyetisyen

Yeterli, dengeli ve sağlıklı bir biçimde beslenebilmeniz için size özel yemek listesi hazırlanması, yiyeceklerin sağlığa uygun tekniklerle pişirilmesi, depolanması ve tüketilmesi, yanlış beslenme alışkanlıklarının tespiti, çeşitli hastalık durumlarında size özel uygun diyet planlarının hazırlanması gerekli analiz ve tahlilleri gerçekleştirilmesi ve buna uygun olarak beslenme programlarının oluşturulması gibi konularda bilgi, danışma ve organizasyon hizmetinden %20 indirim fırsatıyla yararlanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-5-1’i tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Deniz Taksi

İstanbul ili için yapacağınız taleplerde Deniz Taksi hizmetini %10 indirimli olarak kullanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-5-1’i tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Çiçek Sepeti

www.ciceksepeti.com ve www.frutation.com.tr adreslerinden İstanbul ili için çiçek veya meyve sepeti gönderimlerinde (pasta hariç) %20 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-5-1’i tuşlamanız yeterlidir.

İndirimli Motovale

İstanbul, Bodrum ve Çeşme’de MotoVale hizmetinden %20 fırsatından yararlanabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmak için 444 0 724'ü arayarak 2-5-1’i tuşlamanız yeterlidir.

Profesyonel Şoför Hizmeti

Profesyonel şoför hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda VakıfBank Platinum yanınızda. Yapmanız gereken 444 0 724 Telefon Bankacılığı’nı arayarak bilgi ve organizasyon hizmeti istemek.

Hizmet Detayları:

 • VakıfBank Platinum ile özel şoförlü araç kiralama ve transfer hizmetinden %25 indirimle faydalanabilirsiniz.
 • İndiriminiz ilk ekstrenize yansıyacaktır.
 • Özel şoförlü araç hizmetinden faydalanmak için yapmanız gereken; transferinizden en geç 3 saat önce 444 9 234 numaralı hattı aramak ya da www.bee34.com.tr adresinden online rezervasyon yaptırmak.
 • Rezervasyon iptali ya da değişiklik taleplerinizi, transfer saatinden en az 1 saat önce 444 9 234 numaralı hattı arayarak iletmeniz gerekmektedir.
 • Haftanın 7 günü 24 saat özel şoförlü araç kiralama ve transfer hizmeti verilmektedir.
 • Özel şoförlü araç kiralama ve transfer hizmeti İstanbul sınırları içinde hususi araçlarla geçerlidir.
 • Seyahat süresince tüm yolcular Bee34 tarafından zorunlu ferdi koltuk sigortası ile sigortalanmaktadır.
 • Dilerseniz ödemenizi araçlarda bulunan mobil pos cihazları ile VakıfBank Platinum ile yapabilirsiniz. Faturanızı da araçtan inmeden anında alabilirsiniz.
 • Transfer hizmeti 10 km üzeri için verilmektedir
 • Dilerseniz A noktasından B noktasına dilerseniz saatlik ya da günlük olarak özel şoförlü araç kiralayabilirsiniz.
 • Aracınızda bayan şoför bulunmasını talep edebilirsiniz.
 • Otoyol, köprü, feribot, otopark ücretleri ekstradır.
 • Tam gün kiralamalarda şoför yemeği minimum 10 TL olmak üzere yolcuya aittir.
 • Yarım gün veya tam gün araç kiralamada km aşımı halinde km başına 1,5 TL ilave edilecektir.
 • VakıfBank kampanya şartlarını ve süresini değiştirme hakkına sahiptir.
 • Fiyat listesi için tıklayın.

Sanal Alışveriş Limiti Uygulaması Nedir?

Sanal karta gereksinim duymaksızın, internet ve telefon üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde –kart limitiniz dâhilinde- ayrıca belirleyeceğiniz sanal limitinizi kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu limiti 444 0 724 Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı üzerinden değiştirebilirsiniz. Belirlediğiniz sanal limit dâhilinde, bağlı ek kartlarınız için de ayrı ayrı sanal limit tanımlayabilirsiniz. İnternet ve telefon üzerinden yapacağınız alışverişleriniz, belirlediğiniz sanal limitten düşülecektir.

Alışverişleriniz Artık Daha Hızlı

Vakıfbank Platinum Kartınızın temassız özelliği ile 50 TL ve altındaki işlemlerinizi logolu üye işyerlerindeki temassız okuyuculara göstererek anında gerçekleştirin, hızlı alışverişin keyfini yaşayın.