Platinum Kart

Faiz ve Ücretler

Alışveriş Faiz Oranı %2,02
Nakit Çekim Faiz Oranı %2,02
Gecikme Faizi %2,52

Kart Ücreti

Kart Tipi Asıl Kart Ek Kart
Classic Kart 64 TL 28 TL
Gold Kart 78 TL 28 TL
Platinum Kart 90 TL 28 TL
BusinessCard - 49 TL

** Kart Ücreti: Her bir kredi kartı için ayrı ayrı olmak üzere (kredi kartının en az 1 kez kullanılması durumunda) ilk yılın sonundan itibaren her yıl alınır. Kredi kartının yenilenmesi gereken hallerde her bir kredi kartı için yenileme ücreti de alınır.

Nakit Çekim Ücretleri

VakıfBank ATM Yurt İçi Diğer Banka ATM Yurt Dışı ATM
%3.84 + 6.5 TL %3.84 + 6.5 TL %3.84 + 3.29 USD

Nakit Çekim

Yurt içinde bankamız Bankomat ve ParaBankomat'larının yanısıra diğer banka ATM'lerinden veya tüm VakıfBank Şubelerinden limitiniz dahilinde nakit çekebilirsiniz. Yurt dışında Visa ve/veya Master Card logolu yabancı banka şubelerinden ve ATM'lerinden özel şifrenizi kullanarak ilgili ülkenin para biriminden limitiniz dahilinde nakit çekebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Bankomat ve ParaBankomat'larında günlük nakit çekme limiti 3.000 TL'dir. Bazı ATM'ler bu miktarı bir defada ödemiyorsa birkaç işlemde nakit çekebilirsiniz. Bu limit yeterli olmadığında VakıfBank Şubelerinden açık limitiniz kadar nakit çekme imkanınız bulunmaktadır.

Ödeme Noktaları

 • 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan
 • İnternet Bankacılığı'ndan
 • Otomatik Ödeme Talimatı
 • ParaBankomat'larda kredi kartınızı kullanarak veya kartsız işlem yaparak da ödeme yapabilirsiniz.
 • VakıfBank Şubelerinden ücretsiz olarak
 • EFT ile diğer bankalardan yapabilirsiniz.
 • PTT Online Şubelerinden 3.10 TL ücret ile ödeyebilirsiniz.

Şubelerimizden, 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan ya da İnternet Bankacılığı'ndan vereceğiniz bir talimatla VakıfBank kredi kartı borcunuzun tamamını ya da asgari tutarının son ödeme tarihinde hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Ek Kart

Asıl kart sahibi olarak, VakıfBank kredi kartı limitiniz dahilinde, limitlerini kendinizin belirleyebileceği 9 adete kadar ek kart çıkartarak sevdiklerinizin de VakıfBank Kredi Kartı ayrıcalıklarından faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ek kartlarınızın nakit çekim işlemine kapatılarak yalnızca alışverişlerde kullanılması da mümkündür.

Ek kartlar için tespit edilen limit, asıl kart limiti dahilinde kart hamilinden daha düşük ve maktu bir miktar olarak belirlenebileceği gibi asıl kart hamili limitinin belirli bir yüzdesi olarak da belirlenebilmektedir.

Asgari Ödeme Tutarı

 • Müşteri limitine bağlı olarak aşağıdaki tabloda belirtilen asgari ödeme oranları geçerlidir.
  LİMİT ARALIĞI (TL)
  0-14.999 15.000-19.999 20.000 ve üzeri
ASGARİ ÖDEME TUTARI ORANI 30 % 35 % 40 %

*İlk kez kredi kartı alan kart hamilleri için asgari ödeme oranı, kartın ilk kullanım tarihinden itibaren 1 yıl süreyle %40 olup bir yılın sonunda, müşteri limitine bağlı olarak tabloda belirtilen asgari ödeme oranları geçerli olacaktır.

chip&PIN

VakıfBank Kredi Kartınız ile şifreli alışveriş dönemi chip&PIN başladı.
Kredi kartlarında şifreyle ödeme sistemi chip&PIN, artık Türkiye'de!

chip&PIN nedir?

chip&PIN, kredi kartı kopyalama ve kayıp/çalıntı risklerini azaltan yeni bir ödeme sistemidir. Bu sistemde kredi kartının üzerindeki çip, kartın kopyalanma riskini azaltacak, 4 rakamlı şifre (PIN) ise kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda başkaları tarafından kullanılmasını engelleyecektir.

Chipli kredi kartınızla şifre (PIN) kullanarak yaptığınız alışverişte sizin için daha da güvenli bir dönem başladı. Chipli kartınıza ait, 4 rakamdan oluşan kredi kartı şifrenizi, yani PIN'inizi, her zaman aklınızda tutun ve yapacağınız tüm alışverişlerde, ödemenizi onaylatmak için şifrenizi tuşlayın.

Güvenliğiniz için şifrenizi (PIN) satış görevlileri de dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Kuşku duyduğunuz durumlarda şifrenizi derhal değiştirin.

Şifremi (PIN) nasıl alabilirim?

Çağrı Merkezi, Şubelerimiz ve SMS Kanalıyla Şifre alınabilmektedir.

SMS ile kredi kartı şifresi almak için; KKSIFRE, kredi kartının son 6 hanesi, anne kızlık soyadının ilk ve son hanesi, kartın arka yüzündeki 3 haneli güvenlik kodunun ilk iki hanesi ve kartın vadesi (AAYY) aralarda bir boşluk bırakılarak 5724’e gönderebilirsiniz.

Kartınızın şifresini, ATM’lerimizden, 444 0 724 Telefon Bankacılığından ya da İnternet Bankacılığından değiştirebilirsiniz. Güvenliğiniz için şifrenizi lütfen başkaları ile paylaşmayınız.

Çipli kredi kartınızın şifresi değiştirilebilir mi?

Evet, kredi kartınız çipliyse, Bankomat ve ParaBankomat'ları kullanarak, 444 0 724 Telefon Bankacılığı'nı arayarak ya da şubelerimizden şifrenizi değiştirebilirsiniz. Alışveriş yapılan POS makinelerinden ya da şifre giriş cihazlarından şifre değiştirmek mümkün değildir.

444 0 724 Telefon Bankacılığı'nı aldığınız şifrenizi, alışverişlerde kullanabilmeniz için mümkün olan en kısa sürede şifre (PIN) yüklemeniz veya şifre (PIN) değiştirmeniz gerekmektedir.

Ek kart sahipleri de alışverişlerinde şifre kullanacak mı?

Ek kart sahipleri de çipli kredi kartları ile yapacakları alışverişlerde şifre (PIN) kullanmaya başlayacaklardır. Ek kart sahiplerinin şifreleri de kendilerine iletilecektir. Ayrıca ek kart hamilleri şifrelerini 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan öğrenebileceklerdir. Ek kart şifresi ile asıl kartın şifresi birbirinden farklıdır.

Alışveriş sırasında şifremi (PIN) unutursam veya şifrem (PIN) bloke olursa?

POS veya PINPAD ekranı, doğru şifre girip girmediğinize dair sizi bilgilendirecektir. Şifrenizi (PIN) 3 kez yanlış girmeniz durumunda şifreniz (PIN) bloke edilecektir. Bu durumda Bankamız işlemi riskli olarak değerlendirip onaylamayabilir. Şifrenizin bloke olması halinde VakıfBank 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan yeni bir şifre (PIN) oluşturmanız gerekecektir.

Bankamız ve diğer bankaların ATM'lerinde Şifre (PIN) değişikliği ve/veya Şifre (PIN) yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Türkiye için alınan ortak karar sonucu kart hamillerinin şifre kullanım alışkanlığının arttırılması amacı ile yurt içinde bir geçiş dönemi planlanmıştır. Geçiş dönemi boyunca şifrenizin elinize ulaşmaması, şifrenizi (PIN) unutmanız halinde ya da henüz şifrenizi (PIN) oluşturmadıysanız, geçiş süresi boyunca şifrenizi kullanmadan da alışveriş yapmaya devam edebileceksiniz.

Çipli kredi kartınız ile şifreli işlem (chip&PIN) nasıl gerçekleştirilecektir?

 • Ödeme yaparken, satış görevlisi çipli kredi kartınızı çip okuyucuya yerleştirecektir.
 • Alışveriş tutarı girildikten sonra, sizden POS veya şifre giriş cihazına (PINPAD) şifrenizi (PIN) girmeniz istenecektir.
 • Ödemenizi onaylamak için şifrenizi giriniz ve ardından "Giriş/Enter" tuşuna basınız.
 • Şifreniz size özel olduğu için ekranda görünmeyecek, rakam simgeler ile ekranda görünecektir.
 • Eğer şifrenizi girerken bir hata yaparsanız "Sil/Clear" tuşuna basın ve şifrenizi tekrar girin.
 • Ekran şifrenin doğruluğunu yazı ile teyit edecektir.
 • Ekran sizi, ödeme işleminin gerçekleştiğine dair bilgilendirecektir. Ödeme onayından sonra, POS cihazı size slip verecektir. Slip üzerinde imza yeri bulunuyorsa, slipi imzalamanız gerekecektir; slip üzerinde imza yeri yok ise imzalamanıza gerek olmayacaktır.

Chipli kredi kartım ulaştıktan sonra daha önceden devam eden mail order işlemlerimin aksamaması için ne yapmalıyım?

 • Eski kredi kartınızın yerine gönderilen Chipli kredi kartınızın numarası değişmemekte, ancak kartınızın geçerlilik tarihi ve CVV2/CVC2 numarası (kartın arka yüzünde yer alan ve kart numarasından sonra ayrık olarak yazılan 3 haneli güvenlik numarası) değişmektedir. Bu nedenle sigorta, bireysel emeklilik gibi düzenli olarak her ay kredi kartınızdan tahsil edilen mail order talimatlarınızın aksamaması için değişen geçerlilik tarihini ve CVV2/CVC2 numarasını ilgili kuruluşa bildiriniz.

Şifreniz ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir?

 • Şifrenizi (PIN) ve diğer güvenlik bilgilerinizi satış görevlisi de dahil olmak üzere kesinlikle kimseyle paylaşmayınız.
 • Kredi kartınızı sizden başka kimsenin kullanmasına izin vermeyiniz.
 • Tarafınıza ulaşan şifrenizi ilk fırsatta değiştirmeyi unutmayınız.
 • Şifrenizin telefon numaranızın bir kısmı, doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasına dikkat edin. 9999 ya da 1234 veya 9876 gibi bilindik sayı dizileri olmamasına özen gösteriniz.
 • Şifrenizi kesinlikle yazılı olarak saklamayın, kartınızın üzerine yazmayın ya da bir yere kaydetmeyiniz.
 • Bankamız çalışanları da dahil olmak üzere, satış görevlileri sizden hiçbir zaman güvenlik bilgilerinizi ve şifrenizi söylemenizi ya da e-mail yoluyla göndermenizi talep etmeyeceklerdir. Güvenliğiniz için bu tip taleplere kesinlikle yanıt vermeyiniz.

Son Ödeme Tarihleri

Son ödeme tarihinizi her ayın 3, 5, 10, 15, 20, 22, 23 ya da 25.günü olarak tercih edebilirsiniz. Bu tarihlerin tatil gününe rastlanması durumunda son ödeme tarihi takip eden ilk iş günü olacaktır. Son ödeme tarihinizi şubenize başvurarak değiştirebilirsiniz.

CepTL Yükleme

VakıfBank Kredi Kartı ve Bankomat kartlarınızı kullanarak Vodafone, Turkcell, Avea faturasız hattınıza VakıfBank Bankomat ve ParaBankomat'larından, İnternet Bankacılığı'ndan ve 444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan yükleme yapabilirsiniz.

VakıfBank Bankomat ve ParaBankomat'larından cep telefonuna TL yükleme işlemi

 • Bankomat kartı ile yükleme yapacaksınız, "Ödemeler"den "CepTT Yükleme"yi seçiniz.
 • Kredi kartı ile yükleme yapacaksanız ana menüden "CepTL Yükleme"yi seçiniz.
 • "1 Vodafone, 2 Turkcell veya 3 Avea"yı seçiniz.
 • Yükleme yapılacak telefon numarasını, başında "0" olmadan 10 hane olarak giriniz.
 • Yüklenecek tutarı giriniz.
 • Son adımda bilgileri kontrol edip işlemi onaylayınız.

İnternet Bankacılığı'nıdan Yükleme İşlemi

 • İnternet Bankacılığı'ndan "Ödemeler" menüsünden "Cep TL Yükleme"yi seçiniz.
 • Yükleme yapılacak kredi kartı veya bankomat hesabını seçiniz.
 • Yüklenecek telefon numarasını, başında "0" olmadan, 10 hane olarak giriniz.
 • Yükleme işleminin TL olarak tutarını giriniz.
 • Son adımda bilgileri kontrol edip işlemi onaylayınız.

444 0 724 Telefon Bankacılığı'ndan Yükleme İşlemi

VakıfBank HeryerŞubem müşterisi iseniz, 444 0 724'ü arayıp 4'ü tuşladıktan sonra müşteri temsilcimize bağlanarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Asistan

Artık tüm ihtiyaçlarınız VakıfBank Kredi Kartınız ile cüzdanınızda! Bundan sonra VakıfBank Kredi Kartınız ile keyifle alışveriş yaparken, aynı zamanda acil durumlarda ihtiyaç duyabileceğiniz yardımları da alabilecek olmanın rahatlığını yaşayacaksınız. VakıfBank Kredi Kartı 7/24 Asistan hizmetlerinden yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz anda 444 0 724'ü aramanız yeterlidir.

VakıfBank Worldcard sahiplerinin yararlanabileceği asistans hizmetleri için tıklayınız.