Sıkça Sorulan Sorular
Ok1World özellikli kredi kartına nasıl başvururum?
 • Asıl Kart başvurunuzu;

  Tüm şubelerimizden,
  VB boşluk TC Kimlik Numaranızı (VB TCKİMLİKNO) biçiminde 5724’e SMS göndererek,
  VakıfBank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık’tan,
  www.vakifbank.com.tr ve www.vakifkart.com.tr internet sayfalarımızdan,
  444 0 724 VakıfBank Çağrı Merkezinden yapabilirsiniz.  Ek Kart başvurunuzu;

  Tüm şubelerimizden,
  EKKART yazıp boşluk bırakıp ek kart vermek istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını yazıp 5724'e SMS göndererek,
  VakıfBank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık’tan,
  444 0 724'ü arayarak sırası ile 2 ve 0'ı tuşlayıp başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ok2VakıfBank Worldcard kredi kartımın şifresini nasıl alabilirim?
 • Çağrı Merkezi, Şubelerimiz ve SMS Kanalıyla Şifre alınabilmektedir.

  SMS ile kredi kartı şifresi almak için; KKSIFRE, kredi kartının son 6 hanesi, anne kızlık soyadının ilk ve son hanesi, kartın arka yüzündeki 3 haneli güvenlik kodunun ilk iki hanesi ve kartın vadesi (AAYY) aralarda bir boşluk bırakılarak 5724’e gönderebilirsiniz.

Ok3World'ün ne tür kampanyaları vardır?
 • World'ün yaptığı başlıca kampanya türleri;
 • Ekstra Worldpuan
 • TL / konuşma süresi kampanyaları
 • E-kupon
 • Fiziksel ödül
 • Worldtaksit
 • Ek taksit ya da taksit öteleme
 • Joker Vadaa
 • IMEI Kampanyaları
 • Cepten Vadaa Benzeri Uygulamalar
Ok4World'ün hangi kampanyalarından yararlanabilirim?
 • Bankamızın kabul ettiği tüm kampanyalardan yararlanabilirsiniz.
Ok5Joker Vadaa nedir?
 • Ek puan, ek taksit, ekstre öteleme, kontör/ konuşma süresi gibi kazanımların POS üzerinde farklı bir menü ile kart sahibinini tercihine bırakıldığı kampanyalardır. Sadece kampanyadan faydalanmak isteyen kart sahipleri bu kampanyalara dahil olur.
Ok6Kampanya nasıl duyurulacak?
 • Kampanya banka tarafından duyurumu her türlü iletişim kanalıyla yapılabilir. SMS, E-posta, Hesap Özeti Insert'ü, 444 0 724 AloŞubem kanalıyla, internet sayfasında ( www.vakifkart.com.tr) afiş...
Ok7Worldpuan nedir?
 • Worldpuan, World ve VakıfBank üye iş yerlerinde, kredi kartı ile yapılacak tüm alışverişlerde ( taksitli veya peşin) para kazandıran bir ödül sistemidir.
Ok8Üye İşyerlerimiz İçin Sanal POS Uygulaması

  Sanal POS'ta GET 7/24

  İnternet üzerinden yapılan işlemleri daha güvenli hale getirmek için Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen ve genel adıyla 3D Secure olarak bilinen uygulama, VakıfBank tarafından 2007 yılında Güvenli Elektronik Ticaret (GET 7/24) adıyla üye işyerlerinin hizmetine sunulmuştur.

  GET 7/24, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılması için geliştirilen en gelişmiş sistem olup, sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartlan kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

  3D Secure, internet üzerinden kredi kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinde kart sahibinin şifre ile doğrulanarak alışverişin güvenli bir şekilde yapılmasını olanak sağlar. Bu sayede kart bilgilerinin yetkisiz kişiler tarafından kullanılması engellenmektedir. Internet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı veya banka kartı bilgilerinin herhangi bir kişinin eline geçmesi durumunda, kart hamilinden habersiz olarak işlem yapılabilir. Bu durum ise itirazlı işlemlere sebep olabilir. Bankamızdan kullanmakta olduğunuz Sanal POS uygulamasında GET7/24 kullanımına geçmeniz durumunda hem siz hem de kart sahibi müşterileriniz olası sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmış olacaktır

  Faydaları nelerdir?

  -Sahtecilik, dolandırıcılık işlemlerinde azalma ve garantili ödeme: alışveriş işlemi sırasında kart sahibi chip&PIN benzeri bir yöntemle doğrulandığından sahtecilik/dolandırıcılık işlemlerinde azalma meydana gelirken garanti olarak ödeme yapılması sağlanmış olacaktır.

  -Maliyetlerde azalma: İtirazlı işlemlerin azalması ile birlikte zamandan tasarruf ederken maliyetler de azalmış olacaktır.

  -Satışlarda artış: Visa Avrupa tarafından Almanya, İspanya ve İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre Verified by Visa® tarafından sağlanan güvenlik internet üzerinden alışveriş yapmayan kişilerin %84'ünü alışveriş yapmaya, internet üzerinden sık alışveriş yapmayan kişilerin ise %70'ini daha fazla alışveriş yapmaya teşvik etmektedir.

  Nasıl Kullanılır?

  VakıfBank tarafından üye işyeri GET 7/24 sistemine dahil edilmekte ve entegrasyon için gerekli kodlar üye işyeriyle paylaşılmaktadır. Sistemin kurulması ile birlikte kart sahipleri alışveriş işlemlerini tamamlarken şifreleri talep edilecektir. chip&PIN'de olduğu gibi şifre sadece kart sahibi tarafından bilindiği için 3D Secure ile internet üzerinden yapılan alışverişler de güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.

  "Kart sahiplerimizin GET 7/24 kullanımı için cep telefonu bilgilerinin sistemimizde kayıtlı olması yeterlidir. Diğer kart veren bankaların da kart tarafındaki pratik şifre uygulamaları ile sanal alışverişlerde şifrenin bilinmemesi kaynaklı müşteri kayıpları minimize edilmiştir."

  Vakıfbank kart sahipleri GET 7/24 ile alışverişlerini Bankamıza kayıtlı cep telefonlarına gelecek kişiye özel şifreyi kullanarak güvenle yapabilmektedir.

Ok9Kredi kartlarında yeni taksit uygulaması
 • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 31 Aralık 2013 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınladığı “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” ile taksit ve erteleme işlemlerinde 1 Şubat 2014 tarihi itibariyle geçerli olacak değişiklikler aşağıda belirtilmiştir.
 • -Gıda, yemek, akaryakıt ve telekomünikasyon sektörlerinde taksit uygulanmayacaktır. Kuyumculuk sektöründe ise 4 taksite kadar izin verilmektedir.

  -Yukarıda belirtilen sektörler dışında tüm sektörlerde (erteleme yapılan dönem dahil) en fazla 9 taksit yapılabilecektir.

 • İlgili düzenleme gereği mevcuttaki “Nakite Taksit”, “Peşine Taksit” ve “Ödeme Ertele” işlemlerinde uygulanacak vadeler de en fazla 9 ay olarak tanımlanabilecektir.
Ok10Sanal Alışveriş limiti uygulaması nedir?
 • Sanal karta gereksinim duymaksızın, internet ve telefon üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde –kart limitiniz dâhilinde- ayrıca belirleyeceğiniz sanal limitinizi kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu limiti 444 0 724 Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı üzerinden değiştirebilirsiniz. Belirlediğiniz sanal limit dâhilinde, bağlı ek kartlarınız için de ayrı ayrı sanal limit tanımlayabilirsiniz. İnternet ve telefon üzerinden yapacağınız alışverişleriniz, belirlediğiniz sanal limitten düşülecektir.
11   Kredi Kartı Üyelik Sözleşmesi